avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deseu textil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deseu textil

Buna ziua, din procesul de productie ne rezulta resturi de fir pe care de regula le vindeam la firme autorizate in colectarea deseurilor. Inregistrare contabila: 346=711/cu val de vanzare din contract cu firma autorizata
411=703/cu val de vanzare din contract cu firma autorizata
711=346/cu val de vanzare din contract cu firma autorizata
Acum le-am vandut unei firme care vrea sa foloseasca aceste resturi de fir in productie.
Intrebarea mea este daca am voie sa vand unei firme neautorizate aceste deseuri si daca fac aceleasi inregistrari contabile.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Productia de cherestea irinacosiba irinacosiba monografie contabila a inregistrarilor in cazul productiei de cherestea (vezi toată discuția)
Urgent, vanzare fier vechi alinutza32 alinutza32 E prima data cand ma confrunt cu astfel de inregistrari. Am dezmembrat un mijloc fix, pe baza procesului verbal incheiat de comisia de inventariere. Mijlocul ... (vezi toată discuția)
Inregistrare deseuri ambalaje bioana bioana Societatea noastra produce produse ambalate in pungi termocontractibile.Produsele se vand in cutii carton.Ca urmare societatea are obligatia de a recupera un ... (vezi toată discuția)