Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie de construire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie de construire

buna seara
Am apelat la acest forum in speranta ca imi poate da cineva lamuriri vis-a-vis de o speta.In anul 2014 am obtinut o autorizatie de construie cu o valabilitate de 12 luni si termen de executie de 24 de luni .in 2015 am inceput lucrarile in termenul de 12 luni si din cate am inteles valabilitatea s-a extins pe toata perioada de executie adica pana in 2017 intrebarea este daca in 2017 este posibila o prelungire cu inca un an pana in 2018 sau posibilitatea de a prelungi se refera doar la termenul de valabilitate de 12 luni iar termenul de executie nu se poate prelungi ? nu as vrea sa incep iar procesul de obtinere autorizatiei care este destul de costisitor multumesc
onis1983 a scris:

din cate am inteles valabilitatea s-a extins pe toata perioada de executie adica pana in 2017

De uunde ati inteles ca valabilitatea s-a extins pana in 2017,daca autorizatia a fost emisa pentru perioada de 12 luni?

pentru ca eu am inceput lucrarile in termenul de 1 an in 2015 si din momentul ala valabilitatea autorizatiei s-a extins pe toata durata de executie adica 24 de luni pana in 2017 ma intereseaza sa vad daca mai pot prelungi cu inca 1 an pana in 2018