Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Buna ziua,
Va rog sa-mispuneti si mie cand pot iesi la pensie.Am o vechime in munca cu tot cu armata de 39 ani 3 luni si 9 zile din care 20 ani 4 luni 20 zile in grupa a II a de munca.
Va multumesc anticipat!
Ati uitat sa spuneti luna si anul nasterii si care este durata serviciului militar obligatoriu.
Sunt nascut pe 26.10.1956
durata serviciului militar16 luni
Limita de varsta la 60 de ani si 6 luni.
Pensie anticipata la 60 de ani.