avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general curs de schimb - declaratia 224
Discuție deschisă în Contabilitate în general

curs de schimb - declaratia 224

Poate cineva sa-mi spuna ce curs de schimb valutar se foloseste in declaratia 224 - Decl. privind veniturile sub forma de salarii din strainatate obtinute de catre pers. fizice care desfasoara activitatea in Romania?

Este corect sa folosesc cursul de schimb din ultima zi a lunii pentru care calculez impozitul?
Cel mai recent răspuns: Cornelia Tulpan , Contabil 09:46, 21 August 2009
Cred ca aveati mai multe sanse daca intrati pe "Discutii contabile si fiscale".
Corect ar fi sa luati in calcul cursul din ziua incasarii veniturilor. Banuiesc ca aveti dovada incasarii acestora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curs de schimb - declaratia 224 dianar dianar Poate cineva sa-mi spuna ce curs de schimb valutar se foloseste in declaratia 224 - Decl. privind veniturile sub forma de salarii din strainatate obtinute de ... (vezi toată discuția)
Mod calcul cifra de afaceri cristian_conea cristian_conea 1. Pentru calculul cifrei de afaceri / 2011 (declaratia 094) se ia in calcul cursul valutar la emiterea fiecarei facturi sau se foloseste un curs de schimb ... (vezi toată discuția)
Declaratia 224 fancsali fancsali Buna am si eu o problema .De 6 ani de zile lucrez la o firma cu capital strain cu contract individual de munca,de 2 ani de zile am inceput sa mai primesc inca ... (vezi toată discuția)