Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general curs de schimb - declaratia 224
Discuție deschisă în Contabilitate în general

curs de schimb - declaratia 224

Poate cineva sa-mi spuna ce curs de schimb valutar se foloseste in declaratia 224 - Decl. privind veniturile sub forma de salarii din strainatate obtinute de catre pers. fizice care desfasoara activitatea in Romania?

Este corect sa folosesc cursul de schimb din ultima zi a lunii pentru care calculez impozitul?
Cred ca aveati mai multe sanse daca intrati pe "Discutii contabile si fiscale".
Corect ar fi sa luati in calcul cursul din ziua incasarii veniturilor. Banuiesc ca aveti dovada incasarii acestora.