Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie ANAF pt PFA norma de venit neplatitor de TVA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie ANAF pt PFA norma de venit neplatitor de TVA

Buna ziua,

Speta : PFA nou infiintat cu norma de venit, neplatitor de TVA , cu sediul in Romania ofera consultanta pentru Franta si America.
Ce trebuie depus la ANAF inafara de D220?
Care sunt etapele pentru a emite o factura(plata prin cont bancar)? Multumesc.
OliviaG, utilizator