avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie ANAF pt PFA norma de venit neplatitor de TVA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie ANAF pt PFA norma de venit neplatitor de TVA

Buna ziua,

Speta : PFA nou infiintat cu norma de venit, neplatitor de TVA , cu sediul in Romania ofera consultanta pentru Franta si America.
Ce trebuie depus la ANAF inafara de D220?
Care sunt etapele pentru a emite o factura(plata prin cont bancar)? Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 24 August 2016
OliviaG, utilizator

Alte discuții în legătură

Pfa norma de venit marin05 marin05 Sunt PFA la norma de venit, prestari servicii. Activitatea mea se desfoara exclusiv in mediul online, nu iau contact cu clientii fata in fata. doar prin ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri dupa infiintare pfa clauuudiu clauuudiu Buna, Acum cateva zile am depus actele pentru infiintarea unui PFA si astept sa-mi vina certificatul de inregistrare. (Cod CAEN: 6202 - consultanta ... (vezi toată discuția)
Achizitie online ue adriantompa adriantompa Buna ziua, sunt un PFA (norma de venit cod caen 6202, neplatitor de TVA). In perioada februarie - aprilie, am achizitionat niste jocuri ptr baiatul meu de ... (vezi toată discuția)