Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prima zi de scoala, libera sau nu pentru parinti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prima zi de scoala, libera sau nu pentru parinti

Buna ziua,
Este oficial ca prima zi de scoala sa fie libera pentru parinti? Exista un document care reglementeaza aceasta prevedere?

Multumesc.
Proiectul de Lege privind declararea zilei de început de an şcolar - Zi liberă pentru părinţi a fost respins in 09.03.2016 de catre Camera Deputatilor. Prin urmare, a incetat procedura legislativa cu privire la acest proiect de act normativ prin respingere definitiva de catre Camera Deputatilor
[ link extern ]
multumesc!