avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Magazin online operatie triunghiulara prestari servicii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Magazin online operatie triunghiulara prestari servicii

Buna ziua.Doresc sa-mi deschid un magazin online.Urmare comenzilor lansate de vizitatorii site-ului meu, eu persoana juridica platitoare de tva in Romania lansez comanda catre FURNIZOR -pers.juridica din UE care va livra marfa direct cumparatorilor mei.Acestia vor achita cu cardul online c/val.produselor comandate pe situ-ul meu catre FURNIZOR direct.Factura emisa de furnizor catre consumatorul final poate fi facuta pe societatea mea, chiar daca faptic nu sunt eu furnizorul? Ce implicatii fiscale sunt din punct de vedere al TVA?Multumesc ptr raspuns

Alte discuții în legătură

Modificare documente pfa la onrc LuceNera LuceNera Buna ziua, Sunt PFA cu codul CAEN 4791 si detin un magazin online. Livrez marfa la clienti acasa in orasul meu iar in alte orase livrez prin ... (vezi toată discuția)
Problema site.ro mihaim1980 mihaim1980 Buna ziua! Avem urmatoarea problema: site-ul .ro are/a avut probleme si au erori la calcularea preturilor, astfel ca anumite produse costa 0 lei, iar anumiti ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara? Lulica Lulica Buna ziua Problema mea: in luna Mai am facut o comanda on-line la o firma din Tara Romaneasca pentru livrarea unor bulbi de flori. Livrarea urma sa aiba loc ... (vezi toată discuția)