Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... lipsa de raspuns la o contestatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

lipsa de raspuns la o contestatie

Am dat examen pentru obtinerea unui certificat de pregatire profesionala si-am fost respins. Ordinul 1214/2015, anexa 8, art.17 spune ca pot face contestatie in doua zile lucratoare la ARR, care se va solutiona in termen de 10 zile si va fi trimisa in 2 zile lucratoare. A trecut mai mult de o luna de la contestatia facuta si nu am primit niciun raspuns. Ce pot sa fac?
Buna ziua,
Va puteti adresa instantei de contencios administrativ.
Trebuie sa formulati actiune conf.art.8-18 LEGEA nr.554/2004 a contenciosului administartiv.
Multumesc pentru raspunsuri!