Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... partaj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

partaj

Buna ziua, as avea si eu o intrebare, daca am inceput procesul de partaj in 2013, iar in 2015 s-a modificat codul de procedura civila, nu se tine cont ca procesul a inceput pe vechiul cod de procedura civila? va multumesc!
Procesele incepute pe vechea legislatie procesual civila se vor judeca conform legislatiei in vigoare la aceea data.
va multumesc!