Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Nu mă descurc pe net - am nevoie de ajutor pentru ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Nu mă descurc pe net - am nevoie de ajutor pentru portal.just.ro

Bună ziua
Aș dori să știu cum pot afla data unui proces pe internet
La ce adresă trebuie să caut ?
Pot răsfoi dosarul online ?
Daca sunteti parte in cauza,accesati site-ul instantei care are pe rol speta respectiva,
introduceti nr dosar,parti,si va apare situatia dosarului,a termenelor de judecata si solutia pe scurt
daca cunoasteti numarul dosarului intrati pe portalul Ministerului Justitiei, la instanta pe rolul careia se afla respectivul dosar si aflati termenul de judecata.
Daca cunoasteti numai numele partii procedati in mod similar cu deosebirea ca in locul numarului dosarului introduceti numele partii. Vor fi afisate toate dosarele care au parti cu respectivul nume. Vor fi afisate toate dosarele care au parti cu numai prenumele sau numai numele identic cu cele scris de dvs. Din intreaga lista afisata va trebui sa selectati dosarul dvs.
Succes.
Intrati aici: [ link extern ]
Dati clic pe judet in harta care apare.
Dati clik pe tribunal/ judecatorie in lista judetului cautat.
Dati clik pe dosare (in stanga paginii aparute cu tribunalul/ judecatoria.
Completati datele in casuta aparuta cu referire la doasul cautat si partile in proces.
Dati clik pe cautare. Apar datele despre dosar si stadiul acestuia.