Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot sa aflu online daca a fost pronuntata o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot sa aflu online daca a fost pronuntata o hotarare judecatoreasca?

Am un proces judecat la tribunal si a ramas sa primesc hotararea judecatoreasca.Cum pot afla online care este decizia in acest caz, sau ce trebuie sa accesez ca sa aflu decizia inainte sa o primesc acasa.
Pe site-ul "portal.just.ro".
Mergeti pe harta, alegeti judetul, apoi instanta unde v-ati judecat.
Apoi butonul "dosare" (pe bara din stanga).
Apoi introduceti nr. dvs. de dosar sau numele, dati cautare, si apoi clic pe obiectul dosarului.
Intrati pe portalul instantelor, apoi alegeti judetul, instanta si cautati la rubrica dosare dupa numar dosar sau dupa numele partii