avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot sa aflu online daca a fost pronuntata o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot sa aflu online daca a fost pronuntata o hotarare judecatoreasca?

Am un proces judecat la tribunal si a ramas sa primesc hotararea judecatoreasca.Cum pot afla online care este decizia in acest caz, sau ce trebuie sa accesez ca sa aflu decizia inainte sa o primesc acasa.
Cel mai recent răspuns: Alina Stroila , Avocat 09:24, 14 Februarie 2013
Pe site-ul "portal.just.ro".
Mergeti pe harta, alegeti judetul, apoi instanta unde v-ati judecat.
Apoi butonul "dosare" (pe bara din stanga).
Apoi introduceti nr. dvs. de dosar sau numele, dati cautare, si apoi clic pe obiectul dosarului.
Intrati pe portalul instantelor, apoi alegeti judetul, instanta si cautati la rubrica dosare dupa numar dosar sau dupa numele partii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se publica online deciziile tribunalelor? razvan_s razvan_s As dori sa stiu daca, si unde, se publica online deciziile tribunalelor. Mentionez ca fac parte intr-un proces de la Tribunalul Cluj Napoca. Nu am putut sa ma ... (vezi toată discuția)
Nu mă descurc pe net - am nevoie de ajutor pentru portal.just.ro Melemen Melemen Bună ziua Aș dori să știu cum pot afla data unui proces pe internet La ce adresă trebuie să caut ? Pot răsfoi dosarul online ? (vezi toată discuția)
Cum gasesc daca exista o judecatorie si daca e un caz pe rol mary_maria9023 mary_maria9023 am tot cautat....exista judecatorie sau tribunal la barcea?? si cum pot afla daca exista un caz care chiar ma intereseaza?? multumesc anticipat (vezi toată discuția)