avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Interdictie germania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Interdictie germania

Buena seara vreau sa stiu daca interdicia care o am de 14 ani jumate daca mai este valabila este dinainte de sengen multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:32, 27 Mai 2017
Intrebati la un consulat german.
La consulat nu zice te Pune sa faci o jârtie si sa astepti raspuns
Ma scuzati de deranj. Am o rugăminte la dumneavoastra: prietenul meu este arestat în Germania. În 1 iunie se eliberează si are 5 ani de interdicție pe Germania. Intrebarea mea este daca are dreptul sa circule in alte țări de exemplu Austria, deoarece eu sunt stabilită aici. Va multumesc din suflet!


Ma scuzati de deranj. Am o rugăminte la dumneavoastra: prietenul meu este arestat în Germania. În 1 iunie se eliberează si are 5 ani de interdicție pe Germania. Intrebarea mea este daca are dreptul sa circule in alte țări de exemplu Austria, deoarece eu sunt stabilită aici. Va multumesc din suflet!


Austria nu e Germania. Chestia cu interdictie pe Schengen nu se mai aplica cetatenilor europeni.

Alte discuții în legătură

Interdictie germania chelupolo78 chelupolo78 In februarie 2006 am fost prins furand o pereche de manusi si o sapca. M-au dus la politie,mi-au facut poze si mi-au luat amprentele.Am platit amenda in jur de ... (vezi toată discuția)
Interdictie Lakshmi Lakshmi :\">As dori sa aflu care sunt demersurile pe care trebuie sa le fac pentru a afla daca mai am interdictie de a intra intr-o tara?Se poate afla asa ceva fara sa ... (vezi toată discuția)
Interdictie din 2005 ptr spania danielacinsel danielacinsel In anul 2005 sora mea era maritata si se afla in spania indocumentata.si au acuzato de furt.au deportato in romania cu interdictie ptr spania 10 ani.intre timp ... (vezi toată discuția)