Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Interdictie germania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Interdictie germania

Buena seara vreau sa stiu daca interdicia care o am de 14 ani jumate daca mai este valabila este dinainte de sengen multumesc
Intrebati la un consulat german.
La consulat nu zice te Pune sa faci o jârtie si sa astepti raspuns
Ma scuzati de deranj. Am o rugăminte la dumneavoastra: prietenul meu este arestat în Germania. În 1 iunie se eliberează si are 5 ani de interdicție pe Germania. Intrebarea mea este daca are dreptul sa circule in alte țări de exemplu Austria, deoarece eu sunt stabilită aici. Va multumesc din suflet!

Austria nu e Germania. Chestia cu interdictie pe Schengen nu se mai aplica cetatenilor europeni.