avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Schimbare destinatie spatiu comercial in spatiu ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Schimbare destinatie spatiu comercial in spatiu comercial alimentatie publica

Buna ziua!

Detinem un spatiu comercial , parter , fara etaj si fara vecini.
In actul de cumparare din 2005 este trecut spatiu comercial , activ Depozit Nord!
Noi l-am luat acum 6 luni si scrie clar spatiu comercial.
Din anii 1970 functioneaza ca si spatiu comercial.
Ne dorim sa deschidem o zona de food si un restaurant.
Este necesara schimbarea de destinatie sau doar solicitam autorizatie de constructie pentru amenajarea exterioara si interioara a spatiului pentru a indeplini cerintele noii activitati?
Ce lege descrie aceste schimbari de destinatie?
Si credeti ca in cazul in care este necesara schimbarea de destinatie e posibil sa nu primesc acordul primariei din cauza PUZ-ului ?
La noi in Constanta , nu se semneaza nimic de 4 luni.
Am depus pentru Urbanism din iunie si nu am primit nici un raspuns!
Exista un temei legal prin care sa pot demara pentru autorizatia de construire?

Va multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Bună , sunt proprietarul unui imobil situat la parterul unui ... adryflory adryflory Bună , Sunt proprietarul unui imobil situat la parterul unui bloc, cu o suprafață de 40 mp. Imobilul a fost achizitionat in urma cu 10 ani, dar cu ... (vezi toată discuția)
Amenajare restaurant in spatiu comercial fara acordul vecinilor Doldrums Doldrums Buna ziua. La parterul blocului in care locuiesc s-a deschis recent un restaurant in incinta unui spatiu comercial ([b]destinatie in CF de Spatiu ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie unui spatiu comercial dintr o cladire cu destinatie comerciala Cristi Gheorghiu Cristi Gheorghiu Am închiriat un spatiu comercial intr o clădire comercială la parter cu iesire directa in strada .Am activat 10 ani ca magazin de haine in acest spatiu ... (vezi toată discuția)