Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Schimbare destinatie unui spatiu comercial dintr o ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Schimbare destinatie unui spatiu comercial dintr o cladire cu destinatie comerciala

Am închiriat un spatiu comercial intr o clădire comercială la parter cu iesire directa in strada .Am activat 10 ani ca magazin de haine in acest spatiu .Acum vreau Sa fac un fast food in acest spatiu cu o societate noua Imi trebue acordul vecinilor pt a ma racorda la utilitati precum apa canal schimbarea imaginii fatadei si amenajare interioară ? Propoeterul acestui spatiu este de acord . Spatiile din stanga dreapta si deasupra mea au alti propietari.
Trebuie sa detineti un proiect intocmit de o firma autorizata, sa obtineti avizele legale la proiect. In baza proiectului trebuie sa obtineti autorizatie de ctii. de la primarie. In dosarul de solicitare autorizatie este cuprins un document cu avizul proprietarilor.
Pentru inceperea lucrarilor de amenajare pentru fast-food aveti nevoie de avizul Inspectoratului de stat in ctii.