Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Tatal nostru a murit in anul 1984.Mama are dementa ,nu mai poate avea grija de ea [nu se mai hranea, nu isi administra medicatia]din anul 2012 locuieste la mine si la sora mea ,prin rotatie.
Vrem sa vindem casa .
Cum putem proceda?Mentionez ca dupa moartea tatalui nu am facut niciun fel de act.
Multumesc anticipat!

Trebuie sa faceti succesiunea dupa tatal dvs.si mama pusa sub interdictie judecatoreasca si instituiti tutela .
Buna ziua,
1. Stabilire tutela pentru mama.
2. Dezbatere succesiune,
3. Intabulare bunuri,
4. Vindere.