Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare obiecte de inventar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare obiecte de inventar

Buna! vreau sa achizitionez salopete la angajatii mei. Am o prietena care este croitoreasa (in timpul liber) si mi-a zis ca poate sa mi le faca ea (contracost dar la un pret mai bun ), dar, ea nu poate sa le factureze. Eu as vrea sa ma inregistrez cu ele ca obiecte de inventar si cu cheltuiala aferenta. Se poate?Cum trebuie sa procedez?
Multumesc!
''Si cu sunca-n pod si cu varza unsa!''

Doamna se poate inregistra ca PFI fara costuri la ANAF si poate factura. Dupa aceea poate renunta la aceasta calitate. Te poti intelege sa platesti tu ce datoreaza ea la stat.
m-ati facut sa rad :)
Multumesc frumos!
Achizitiile de la pf se fac in baza unui borderou de achizitii.

Numai bine!