Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa persoanelor fizice
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa persoanelor fizice

ce trebuie sa fac pentru a declara insolventa ca si persoana fizica?ma poate ajuta cineva?
Se pare ca Legea nr. 151/2015 privind procedura insolventei persoanelor fizice va intra in vigoare de abia la 31.12.2016, asta daca nu se amana din nou pana la acea data. In orice caz, normele de aplicare a acestei legi n-au fost inca adoptate de executiv, ceea ce inseamna ca deocamdata statul nu e pregatit sa solutioneze astfel de cereri.
Înainte de a vă gândi la această lege trebuie să vedeți dacă aceasta vă avantajează, dacă aduce beneficii asupra situației dvs. Poate acest articol vă va ajuta:
[ link extern ] /
Adrian ALBU, Avocat