Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... asigurare locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

asigurare locuinta

Cum poate chiriasul sa isi asigure locuinta inchiriata in conditiile in care proprietaru refuza sa faca acest lucru si sa puna la dispozitia chiriasilor documentele necesare in vederea inchierii asigurarii locuintei.Multumesc.
Proprietarul este obligat sa incheie asigurare PAD, asigurarea facultativa este facultativa.
La ce fel de asigurare va asigurati si ce riscuri vreti sa acoperiti?