Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radar

Bună seara.Astăzi am primit o amenda din Austria cu numărul mașini mele,dar masina mea nici nu a fost ieșită din tara.As vrea sa aflu unde trebuie sa merg cu aceste hârtii.
Buna seara,
Va trebui sa va adresati autoritatilor austriece si sa aratati ca masina dumneavoastra nu a iesit din Romania.
Contactati, eventual, un avocat austriac.
Eu nu cunosc limba germana dar din cât îmi dau seama aici e vb de o amenda de 250€,e radar zice ca viteza legala e de 60km/cică masina ava 102km/.Dar masina mea nici nu a fost ieșită din județ nu ca din tara.Totuși nu este o greșeală? Pe plic nu este nici data nici stampila ,nimic.
Este posibil sa fie o eroare. Poate fotografia a fost facuta noaptea si nr de inmatriculare nu este vizibil corespunzator. Adresati-va ambasadei Austriei si solicitati indrumari carei autoritati sa va adresati.