Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozitare tichete cadou
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozitare tichete cadou

buna dimineata, as avea o intrebare, la tichetele cadou in valoare de 200 lei, cum se face impozitarea?? daca aveti articolul din lege va rog sa imi scrieti, va multumesc frumos.
Partea care depășește limita de 150 lei reprezintă venit impozabil din salarii.

Beneficii pentru salariati: Tratament fiscal mai favorabil din 2016, conditii de acordare, exemple
[ link extern ]