avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deducere tva la factura
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deducere tva la factura

Buna ziua si La multi ani,

Daca pe factura emisa de furnizor nu este trecut RO in fata cui-ului pot sa-mi deduc tva-ul din factura? Eu si furnizorul suntem platitori de tva.

Multumesc,

Alte discuții în legătură

Prefix ro la cui sevenx sevenx Buna ziua, Detin un SRL neplatitor de TVA, prin urmare mi s-a emis un CUI fara prefix-ul RO. Am doua nelamuriri: 1. Bonul de combustibil, pentru a putea fi ... (vezi toată discuția)
Este j-ul și adresa sediului necesar unei facturi pe care le plătesc în calitate de pfa? sau e suficient ro-ul? Petrovic Petrovic Din câte am înțeles o factură trebuie neapărat să aibă: - Numele PFA-ului - RO-ul (CUI) Dar de-a lungul timpului am auzit de la unele persoane că ... (vezi toată discuția)
Se mai poate deduce tva-ul aferent unor operatiuni mai vechi? MadiTzu MadiTzu Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoarea: Se mai poate deduce TVA-ul aferent unor operatiuni care s-au derulat in perioada 01.01.2010 si 31.08.2010? S-au ... (vezi toată discuția)