Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Majorare capital social prin emitere de noi actiuni
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Majorare capital social prin emitere de noi actiuni

Buna ziua,

As vrea sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa i fac in continuare pentru finalizarea majorarii de capital initiate la o SA.

S-a convocat AGA si s a aprobat majorarea de capital prin emiterea unor noi actiuni.
S-a inregistrat hotararea la ONRC, s-au cumparat o serie de actiuni din cele emise.

In cateva zile se va incheia procedura de subscriere. Consiliul de Administratie urmeaza sa anuleze actiunile nevandute.

Intrebarea mea este: ce am de facut in continuare? Trebuie sa depun la ONRC hotararea CA si actul constitutiv actualizat?

Mai sunt necesare si alte formalitati?

Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~