avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Obligatii fiscale pentru contract de agent
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Obligatii fiscale pentru contract de agent

Buna ziua,
Sunt pensionar si am un contract de mandat cu o firma de asigurari incepand cu luna Ianuarie 2017. Ma poate lamuri cineva care sunt obligatiile fiscale si ce declaratii trebuie sa depun la ANAF?
Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Persoana fizica independenta luciapopp luciapopp Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti asupra unei probleme legate de sotul meu: In perioada oct. 2017 -31.10.2018 a lucrat in calitate de antrenor cu CIM la ... (vezi toată discuția)
Rezumat lorelena1306 lorelena1306 Incepand cu data de 01.01.2018 s-au adus unele modifcari in legislatie. Am rugamintea sa facem un rezumat ca sa le putem implementa cu succes in cadrul ... (vezi toată discuția)
Contributii sociale la contractul de mandat presedinte asociatie pensionar costysorin costysorin Ce contributii sociale si cum se platesc, incepand cu 01.01.2018, pentru contractul de mandat al presedintelui asociatiei de proprietari, care este pensionar ... (vezi toată discuția)