Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa

Buna seara niste prieteni acum 16 ani sau inteles cu copiii unei batrane sa aiba grija ei si sa le ramana casa intre timp cam apeox 4ani de la intelegere batrana a decedat si nu sau facut actele dupa atat timp in care sa ingrijit de casa si sau platit toate taxele aferente locuintei au vrun drept ? (Spun ca au niste hartii de la notariat precum ca mostenitorii batranei nu au nici o pretentie ) nu stiu ce hartii au sa vi le prezint . va multumesc si o seara cat mai buna
Buna sara,
Avand in vedere "exactitatea" =D> datelor e greu ca cineva sa va poata da un raspuns concludent si pertinent.
Va sfatuiesc ca sa mergeti CU TOATE ACTELE la un avocat si sa vedeti care este situatia reala.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Nu par sa aiba nimic, degeaba s-au inteles cu copiii, daca nu au contract incheiat cu batrana.