Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Abandon studii universitare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Abandon studii universitare

Buna seara! Intrebarea mea este urmatoarea : In 2013 trebuia sa termin facultatea de Psihologie dar din cauza faotului ca a aprut o oportunitate la job si am plecat din oras nu am nai continuat, am ramas cu cateva restante si licenta nesustinuta, avand in vedere ca au trecut atata timp se mai poate face ceva? Mentionez ca inca am dosarul la universitate si am avut toate taxele platite, inclusiv pe ultimul semestru. Ma intereseaza daca pot relua ultimul an /semestru pt a.mi putea sustine licenta sau am pierdut facultatea?
In principiu, puteti sa va reluati studiile. Mergeti la Facultate sa intrebati cum trebuie sa procedati.
Luni o sa merg, dar vroiam sa stiu daca exista vro sansa! Multumesc!
Sanse aveti ... acest lucru va spun din practica intalnita la o facultate din cadrul U.P. Bucuresti.