avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare gresit declaratie 300
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare gresit declaratie 300

Buna seara

suntem o firma care depunde trimestrial declaratiile fiscale on line
, respetiv declaratiile 300 si 394. din neatentie nu am selectat perioada pentru trimestru si a ramas perioada lunara. in rest datele sunt corecte. validarea a fost fara erori doar o atentionare care se refera la perioada.
as dori sa stiu daca este necesara o declaratie rectificativa si in caz ual acesta care este procedura?
Ultima modificare: Duminică, 29 Ianuarie 2017
ramona74, utilizator

Alte discuții în legătură

Acte gãsite dupã depunerea declarațiilor Qimer Qimer Mi-au fost predate azi mai multe facturi din luna septembrie, dar între timp am depus declaratiile 300 și 100 (cu depunere trimestrială). Care ar fi ... (vezi toată discuția)
Corectare eroare deconta tva trimestrial tincuta30 tincuta30 O societate comerciala a depasit la 31.12.2011 plafonul de 100.000 euro ca si cifra de afaceri. Drept urmare trebuia sa treaca d.p.v. al TVA la perioada ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale ii neplatitoare de tva costachel costachel I.I. fosta platitoare si acum neplatitoare deTVA. Comert on-line. Fara angajati. Asociatul unic este pensionar. Incadrata la venituri comerciale, cu ... (vezi toată discuția)