Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Evidenta contabila ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Evidenta contabila ONG

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu o informatie: un membru fondator la un ONG, poate sa tina evidenta contabila si sa semneze bilantul?Multumesc anticipat!
Da, numai daca este contabil autorizat membru ceccar. Poate sa o faca pe contract de voluntariat gratuit sau pe contract de prestari servicii contabile contra cost. Semnatura unui contabil autorizat membru ceccar este obligatorie doar pentru intocmirea si semnarea bilantului. Pentru evidenta contabila lunara, completare si depunere declaratii, nu este nevoie.