Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Conditii contabil ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Conditii contabil ONG

Buna ziua,
as dori sa stiu daca persoana care tine evidenta contabila a unui ONG trebuie sa indeplineasca anumite conditii (adica sa fie membru CECCAR sau expert contabil sau daca trebuie sa aiba alte atestate).

Multumesc.
E de ajuns sa fie contabil autorizat membru CECCAR. Puteti sa semnati un contract de prestari servicii pentru numarul de ore necesar pentru a va tine evidenta primara si completare si depunere declaratii daca e cazul si apoi, la intocmirea bilantului.
Orice contabil trebuie sa aiba calitatea de contabil autorizat membru CECCAR?