Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere auto din circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere auto din circulatie

Buna ziua,

Am vandut anul trecut lui x o masina. Pana sa scot fiscalul acesta a vandut-o lui y, dar mi-a dat copie acte: masina, CI noul proprietar. Cand il contactez pe y ca i-am scos fiscalul in care am mentionat ca i-o vand lui ca sa-i fie mai usor la inmatriuclat, y a vandut-o lui z. Il sun pe z, si a zis ca nu vrea deloc sa o inmatriculeze, ba chiar ca vrea 4500 lei daca o vreau inapoi. Mentionez ca nu am nici un act in original al masinii. Cum pot radia masina din circulatie ?

multumesc
Interesul dv care este ,sa radiati vehiculul de la finante sau din circulatie?
Radierea din circulatie este institutie ireversibila si irevocabila,prin care proprietarul vehiculului solicita oficial SPR evidenta auto interesul pentru radiere vehicul
Cererea de radiere vehicul din circulatie are consecinta restrictionarii definitiva si irevocabila a circulatiei vehiculului pe drumurile publice
radiere fiscala si din circulatie
adica odata ce am scos fiscalul am radiat-o de la finante, dar scrie pe ceritifcatul fiscal ca e instrainata...cum ar trebui sa procedez ? nu vreau sa vina amenzi pe numele meu...
corina_chipirog a scris:

radiere fiscala si din circulatie

Și eu caut mașina mea de un an , am vândut-o la un prieten și el la altu și tot așa ...
Am scos fiscalul și as dori sa știu cum sa fac sa o radiez !!! Precizez k am doar copii de la acte ... și
~ Conținut șters la cerere ~