Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Impacare imposibila-persoana vatamata decedata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Impacare imposibila-persoana vatamata decedata

Buna seara!
Ám un dosar pentru inselaciune,partea vatamata a decedat in timp ce dosarul a fost la camera preliminara! Judecatorul a exprimat punctul de vécére,adica impacarea NU este posibila! Ám uzit ca unele instante accepta impacare cu succesori! Curtea constitutionala nu a pronuntat in acest sens? Nu a sesizat nimeni CCR! Daca cineva stie nr dosar in care au acceptat impacarea cu succesori va rog sa ma anunte! Contra onorariu!
Multumesc!
De unde ati auzit?
Ce instante?

Banuiesc ca avocatii ar fi curiosi sa stie cat ati oferi daca ar gasi asa ceva si daca nu e secret ati putea spune.

Eu personal nu sunt deloc optimist...
Ám auzit aici la fórum de la un avocat sí ám vorbit cu avocati din mures sí au zis ca in practica se poate impacarea cu succesori!
In legatura cu onorariul astept un pret!
De unde vine pesimismul dvs in acest sens? Va rog sa detaliati un pic! Sa hírek ca ám comis ő infractiune similara,dvs va impacati sí scapati de pedeapsa,eu pentru acelasi infractiune nu ám sansa si nu e din vina pentru ca partra vatamata a decedat!
Eu zic ca sunt dezincriminat,ma sit dezincriminat!
Va cer scuze pentru comparatie!
Pesimismul meu vine de acolo de unde am văzut 3 cazuri respinse.
Nu erau ale mele.
Eu nu am avut nicio solicitare pe asa ceva, nici măcar sa fac un studiu de caz.
Din ce îmi aduc aminte din facultate nu se putea la acea vreme.

Nu se vede ca se poate cel puțin la o prima vedere..

Luați legătura cu cei care au zis ca se poate, sa va dovedeasca și sa le plătiți lor.
Dacă ei nu va pot dovedi mai căutați avocati dar nu care știu ca se poate si ca exista asa ceva ci din cei care sa caute dar sa știți ca e mult de cautat...

Si daca ați găsi jurisprudența favorabila se poate întâmpla ca instanta care va judeca sa considere altfel, tot la fel cum, dacă ați angaja avocat sa găsească argumente foarte puternice ca sa se susțină ceea ce vreți și instanta care va judeca sa aibă alta opinie juridica.

Nu înțeleg cum avocatul dvs. nu a găsit ceea ce va interesează. În sens pozitiv sau negativ.

Eu v-am mai spus ca nu se poate decât prin apărări foarte complexe sa se ajungă la ceea ce vreți.

Ce demersuri și apărări a făcut avocatul?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Va invoca ő exceptie de neconstutitionalitate! Vom sesiza CCR penru ő dezlegare de drept sí incercam sa demonstram nevinovatia