Forum Discuţii juridice Traduceri Procura in spania
Discuție deschisă în Traduceri

Procura in spania

Daca ő persoana mergecla un notar in spania sí face ő procura,o imputerniceste pe mama sa sacse impace cu inculpat este valabil? Trebuie ő traducere legalizata sí se poate sau care este procedúra in acest caz?
Acea procura daca este in limba romana atunci nu trebuie tradusa dar trebuie apostilata!
Daca este in limba spaniola se traduce in romana la un traducator autorizat si se legalizeaza traducerea.
ATENTIE, indiferent de limba acea procura data in fata unui notar din Spania trebuie sa fie apostilata!
Traducere sí apostilarea se poate face in Romania?