avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Procura in spania
Discuție deschisă în Traduceri

Procura in spania

Daca ő persoana mergecla un notar in spania sí face ő procura,o imputerniceste pe mama sa sacse impace cu inculpat este valabil? Trebuie ő traducere legalizata sí se poate sau care este procedúra in acest caz?
Cel mai recent răspuns: Bencipici , utilizator 18:22, 6 Martie 2017
Acea procura daca este in limba romana atunci nu trebuie tradusa dar trebuie apostilata!
Daca este in limba spaniola se traduce in romana la un traducator autorizat si se legalizeaza traducerea.
ATENTIE, indiferent de limba acea procura data in fata unui notar din Spania trebuie sa fie apostilata!
Traducere sí apostilarea se poate face in Romania?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura spania meteorarlg meteorarlg Bun gasit. Sora mea care este rezident in Spania i-a facut o procura generala mamei care locueste in Romania. Pentru a putea fi folosita trebuie sa contina ... (vezi toată discuția)
Imputernicire spania lucianlaw lucianlaw am o imputernicire emisa de un notar din Spania prin care sunt mandatat de un tert sa efectuez vanzarea unui imobil. Am tradus acest document si am ... (vezi toată discuția)
Procura gigilin gigilin Parintii mei au murit si trebuie sa se faca mostenirea, suntem 4 frati, dar eu nu pot sa vin in tara, imi pierd serviciul, dar vreau sa fac o imputernicire ... (vezi toată discuția)