Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cota TVA pentru loc parcare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cota TVA pentru loc parcare

Buna ziua,

Sunt in procesul de a cumpara un apartament nou in Cluj-Napoca, cu o cota TVA redusa de 5%, conform legii in rigoare.
Nelamurirea mea apare la locul de parcare, unde se aplica o cota de 19%. Practic intrebarea mea este de ce se aplica doua cote diferite, avand in vedere ca e o singura tranzactie si suma combinata e aprox. 74000eur, ceea ce e sub pragul prevazut in lege.

Multumesc
Buna seara, aveti un raspuns din alte surse? merci
Nu, din pacate inca nu am primit nici un raspuns.