avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 120 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN-uri \"lipsa\" din Certificat Constatator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN-uri "lipsa" din Certificat Constatator

Act constitutiv: aproximativ 40 CAEN-uri.

Certificat constatator: 8 CAEN-uri la terti, 3 la sediu.

Tip model declaraţie: model 2 nr. XXXXX din XX.YY.ZZZZ.

Cineva mi-a explicat ca certificatul constatator nu contine toate CAEN-urile inregistrate la ONRC, ci doar o parte.

Tind sa cred ca exista discrepante intre actul constitutiv si ce s-a declarat la ONRC.

Ati auzit de situatii similare?
Cel mai recent răspuns: Shareban , utilizator 11:47, 15 Martie 2017
Gata, lamurit, in Certificatul Constatator apar doar CAEN-urike principale, toate le gasesti doar in Furnizare Informatii Extinse. Se poate lua si acesta online pe onrc.ro, costa 24 de lei achitabili cu cardul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare srl asociat unic = administrator in februarie 2014 - ghid practic adinutza2602 adinutza2602 Voi incerca sa prezint pasii pe care i-am urmat pentru a inmatricula SRL-ul cu asociat unic, care este si administrator. Actele le-am depus si obtinut in luna ... (vezi toată discuția)
Pot solicita la registrul comertului date despre o firma din bucuresti si unde ? ContSters309565 ContSters309565 Persoana fizica Pot solicita la Registrul Comertului ,date despre o firma din Bucuresti ? In regim de urgenta se poate contra cost? Mai concret, furnizare ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea in scopuri de tva a societatilor comerciale. (omfp nr. 2795/2011) bob02008 bob02008 Buna ziua, am intampinat si eu o problema la ANAF. De curand mi-a fost eliberat certificatul de inregistrare, certificatul constatator si rezolutia de catre ... (vezi toată discuția)