Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta in cazul pensionarii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta in cazul pensionarii

Buna ziua!
Am castigat atat in prima instanta cat si la apel, acum 2 zile,cu Casa Judeteana de Pensii Brasov .Eu mi-am depus cererea de pensionare in luna august 2015, atunci a fost inregistrata si la ea s-a facut referire in proces.De la data depunerii dosarului de pensie si pana in prezent, fara nici o intrerupere,mi-am continuat activitatea la acelasi angajator.Doresc sa stiu daca aceasta perioada de activitate , de 1 an si 8 luni se ia in calculul stabilirii punctului de pensie din oficiu sau este necesara solicitarea unei adeverinte de la angajator si prezentarea acesteia la casa de pensii.
Va multumesc.
Trebuie sa faceti o cerere de recalculare ( copie BI, copie decizie +cerere).