Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cisterna cu combustibil intre case!
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cisterna cu combustibil intre case!

Buna ziua,

In spatele casei mele se afla o firma de transport marfa( detine microbuze si camionete) care de curand a achizitionat o cisterna de combustibil si culmea mai isi si spala masinile. Masinile sunt spalate pe ciment, cu furtun cu presiune iar toata apa uzata nu se evacueaza cum se face la o spalatorie auto normala, prin canal de evacuare.Ei nu isi spala doar masinile care le detin. Nu ar trebui sa aiba o autorizatie pentru acest lucru?

As dori sa stiu unde pot face o sesizare in aceasta privinta? La Agentia de mediu?

Este voie sa se depoziteze o cisterna intr-un cartier de case?Nu conteaza siguranta locuitorilor?Garajul cu pricina, nu ar trebui sa aiba activitatea undeva in afara orasului, nu intre casele oamenilor?
As putea face o reclamatie in acest sens? Daca da, la ce institutii ma pot adresa?
Va rog frumos un raspuns!
Multumesc!
FrauD, utilizator
Puteti sesiza Garda de mediu, politia locala, primaria, Directia de sanatate publica.
Deocamdata autorizatile mentionate sunt suficiente.