avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA din Romania care isi desfasoara activitatea din UK
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA din Romania care isi desfasoara activitatea din UK

Buna ziua.
Un PFA infiintat in Romania isi poate desfasura activitatea din UK iar serviciile prestate sa fie pentru o firma din Roamania?
Taxele obligatorii catre cine se platesc? Romania sau UK?
Exista detalii de care ar trebui tinut cont? Reguli diferite de un pfa normal din Romania?
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Angajat rsvti versus pfa ContSters221546 ContSters221546 Buna ziua, Sunt angajat cu program normal de lucru si autorizat ca operator rsvti la o societate. In baza autorizatiei profesionale pot sa prestez servicii ... (vezi toată discuția)
Unde trebuie sa inregistrez o firma? baboy1979 baboy1979 Am si eu o mare nedumerire.Vreau sa infiintez un magazin online de haine, eu fiind cetatean roman cu rezidenta in Marea Britanie. Mentionez ca hainele sunt de ... (vezi toată discuția)
Tva - serviciu non ue - pfa Bașar Andrei Bașar Andrei Buna ziua Vin către voi pentru ajutor deoarece am o nelămurire: 1.Am un pfa norma pe venit prestare servicii it către clienti din uk, întrebarea ar fi ... (vezi toată discuția)