Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotarare definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotarare definitiva

hotarirea definitiva mai poate fi schimbata
De principiu nu, insa exista si niste cai extraordinare de atac pt motive strict prevazute de lege.

Dati ne mai multe amanunte despre acea hotarare si de ce va ganditi sa o atacati.
inainte de introducerea actiunii de divort am avut un proces de drept vizitare minor.
divortul inca nu sa pronuntat, in procesul de divort nu ar trebui sa se hotarasca autoritatea parinteasca, domiciliul minorului, programul de relatii personale cu minorul a parintelui nerezident?
cmutulescu, utilizator
Odată cu divorțul instanța se pronunță obligatoriu și asupra exercitării autorității părintești, asupra locuinței copilului și stabilește pensia de întreținere. Asupra programului de vizitare se pronunță la cerere.
am facut si cerere de stabilire program vizitare
ce intrebati de fapt, daca dupa ce vi se va stabili un program de vizita, acesta va mai putea fi schimabt?
Raspunsul este da, daca se vor schimba imprejurarile in care vi s-a stabilit actualul program.