avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... acuzat de furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

acuzat de furt

am fost acuzat la serviciu de furt; dupa o anchetă internă, sa stabilit ca acuzaţiile la adresa mea sunt false.
După ancheta interna superficială, pot sa cer sa se formeze o comisie internă şi cei vinovaţi să fie traşi la răspundere ? În extern care este procedura de a depune plângere inpotriva vinovaţiilor ?

Vă Mulţumesc!
Cel mai recent răspuns: SzAlex , utilizator 09:31, 28 Mai 2017
Puteti deschide un proces civil pentru calomnie in functie de situatia concreta existenta.
La şedinţa de Comitet Director, pot sa cer să fie format o comisie pentru anchetă şi cei vinovati să răspundă?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzatie de furt pe nedrept raku84 raku84 Buna seara, La firma in care lucrez a avut loc un furt in care a fost implicata firma de paza si alte persoane inca necunoscute.Au inceput sa se faca ... (vezi toată discuția)
Furt intre soti StefanescuGabriel StefanescuGabriel Buna ziua. Va rog sa ma ajutati, daca nu cer prea mult, in formularea unei plangeri prealabile pentru furt intre soti. Sunt intr-o mare incurcatura, sotul se ... (vezi toată discuția)
Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot să îl reclam ... Blue27 Blue27 Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot să îl reclam la poliție, iar poliția să deschidă o anchetă? Am auzit ca daca politia nu gaseste ... (vezi toată discuția)