Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... acuzat de furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

acuzat de furt

am fost acuzat la serviciu de furt; dupa o anchetă internă, sa stabilit ca acuzaţiile la adresa mea sunt false.
După ancheta interna superficială, pot sa cer sa se formeze o comisie internă şi cei vinovaţi să fie traşi la răspundere ? În extern care este procedura de a depune plângere inpotriva vinovaţiilor ?

Vă Mulţumesc!
Puteti deschide un proces civil pentru calomnie in functie de situatia concreta existenta.
La şedinţa de Comitet Director, pot sa cer să fie format o comisie pentru anchetă şi cei vinovati să răspundă?