avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot să îl reclam ...

Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot să îl reclam la poliție, iar poliția să deschidă o anchetă?

Am auzit ca daca politia nu gaseste nimic pot fi chiar eu tras la raspundere daca el ma acuza ca l-am raportat pt razbunare sau dispute personale.
Ultima modificare: Vineri, 15 Decembrie 2023
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 07:25, 23 Decembrie 2023
Bună dimineața! In mod sigur il puteți reclama. Pentru droguri, in cadrul poliției, există o structură specializată BCCO sau la parchetul specializat DIICOT. Referitor la temerea dumneavostră, nu veți fi tras la răspundere decât dacă mințiți și se probează acest lucru.
da, poate face plangere penala pt denunt calomnios.
Era bine daca aveati probe ca a incercat sa va ofere
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este indicat sa-l reclamati, deoarece daca e dealer important se poate razbuna prin violente.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caz complicat de abuzuri DianaV DianaV In luna ianuarie anul trecut un procuror DIICOT incepe urmarirea penala impotriva a doi invinuti pentru o serie intreaga de fapte numite in articole din ... (vezi toată discuția)
Trafic de droguri de mare risc fara probe backtospirit backtospirit Buna ziua. Acum cateva luni , in august , am fost prins la un festival de muzica de catre un membru al brigazii de combatere a crimei organizate , in ... (vezi toată discuția)
Unde pot reclama un dealer de droguri? DanCristian199 DanCristian199 Unde pot reclama un vanzator de droguri? Cunosc o persoana care consuma si vinde substanțe strict interzise,iarba,prafuri stupefiante,fabricate sau cultivate ... (vezi toată discuția)