Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot să îl reclam ...

Cineva mi-a oferit droguri și știu unde stă, pot să îl reclam la poliție, iar poliția să deschidă o anchetă?

Am auzit ca daca politia nu gaseste nimic pot fi chiar eu tras la raspundere daca el ma acuza ca l-am raportat pt razbunare sau dispute personale.
Manuela Rășină, administrator
Bună dimineața! In mod sigur il puteți reclama. Pentru droguri, in cadrul poliției, există o structură specializată BCCO sau la parchetul specializat DIICOT. Referitor la temerea dumneavostră, nu veți fi tras la răspundere decât dacă mințiți și se probează acest lucru.
da, poate face plangere penala pt denunt calomnios.
Era bine daca aveati probe ca a incercat sa va ofere
Nu este indicat sa-l reclamati, deoarece daca e dealer important se poate razbuna prin violente.