avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii OUG 99/2016 privind salarizarea personalului
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

OUG 99/2016 privind salarizarea personalului

) De la data intrării în vigoare a prezentei legi se majorează
cu 15% cuantumul brut al salariilor de bază/soldelor de funcţie ale
următoarelor categorii de personal:
- cadrele militare în activitate, precum şi soldaţii şi gradaţii
voluntari, inclusiv personalul civil din Ministerul Apărării Naţionale şi
instituţiile aflate în subordinea sa...

Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca marirea o vor primii toti militarii in activitate sau doar cei din Ministerul Apararii Nationale si institutiile aflate in subordine. Sau apartenenta la minister face referire doar la personalul civil.

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale B. Stefan B. Stefan Sunt cadru militar in activitate in Ministerul Afacerilor Interne si ne sunt aplicabile prevederile Lg. 80 / 1995 privind statutul cadrelor militare. In legea ... (vezi toată discuția)
Contestatie lagislatie militara : l51/2010 vyobuz vyobuz Am fost angajat al Ministerului Apararii Nationale incepand cu 1990 pana in 2008 ca militar sub diferite denumiri:,,MILITAR CU CONTRACT\" , ,, MILITAR ANGAJAT ... (vezi toată discuția)
Soldat gradat profesionist beleaua_vs beleaua_vs Buna ziua! Am cautat pe google informatii dar nu prea am gasit mai nimic...am si eu 2 intrebari si anume: -daca ma angajez in armata ca soldat gradat ... (vezi toată discuția)