Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Inselatorie pe internet
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Inselatorie pe internet

Mama mea a fost victima unei inselatorii pe internet acuzatul fiind de cetatenie americana si dupa multe tertipuri sentimentale inclusiv a asa zisului fiu, cel din urma fiind o persoana fictiva dupa un timp indelungat de relatie on-line acesta a rugat-o da il imprumute pe fiul ei cu niste bani.acuzatul a pretins ca se afla intr-un loc izolat de unde nu putea efectua operatiuni bancare. Care sunt sansele sa isi recupereze banii si cum ar trebui procedat? Va multumesc anticipat!
Slabe sanse sa isi recupereze banii.
Politia romana nu cred ca are chef sa auda de asa ceva...
Politia nu e companie de asigurari sau agentie de recuperat credite. Iar daca a fost vorba de un nigerian care actiona din Malaezia, nu vad ce ar putea face Politia romana, decat sa transmita plangerea in alta tara.
tgeorgescu, utilizator