avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In data de 11.12.2021 am postat un anunt de vanzare pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In data de 11.12.2021 am postat un anunt de vanzare pe OLX. Am ...

In data de 11.12.2021 am postat un anunt de vanzare pe OLX.
Am fost contactat prin Whatsapp de un individ necunoscut.
In data de 12.12.2021 am primit cateva link-uri in care le am dat numarul cardul si CVV.
Au fost sustras 25.000 de lei.



Cel mai recent răspuns: anaciurus , utilizator 14:40, 2 Aprilie 2022
Depuneti plangere la Politie si vedeti daca o sa mai recuperati ceva, a fost internetul plin cu avestismente legate de inselatorii de acest fel.
Am depus plangere la Politia si la Banca.
Ati avut experienta in acest caz ? va rogum sa contactati!


Am avut norocul sa nu am asa probleme pentru ca ma informez inainte de a cumpara ceva, chiar si "chilipir".
Lucrurile ieftine te pot costa mai mult apoi...
Plus ca folosesc un alt card prin care fac cumparaturile on-line pe care transfer doar suma ce o am de plata, nu cumpar din locuri ce nu inspira incredere, ma informez legat de vanzator...
Cat despre acest gen de tepe.... este internetul plin informatii...
[ link extern ]
~ Conținut șters la cerere ~
Are cineva idee cum as putea sa-mi recuperez banii de la banca?

Alte discuții în legătură

Ifn se foloseste de codul de securitate de pe spatele cardului pentru a-si insusi imprumutul restant Catalina_P Catalina_P Buna ziua, In urma cu mai mult de 1 an, am facut un imprumut rapid on-line, avand nevoie urgenta de bani. Nu am reusit sa il achit la timp si, fiind dobanda ... (vezi toată discuția)
Caz de phishing? mi se cer in copie fața/verso cardul bancar si c.i. danutz76 danutz76 Buna ziua am aplicat la un job online si mi s-au cerut urmatoarele: . In continuare cei intersesati de studiu sunt bineventi sa completeze o cerere de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in urma cu o saptamana am postat un anunt pe olx in ... MateiB0 MateiB0 Buna ziua, In urma cu o saptamana am postat un anunt pe olx in care imi vindeam un breloc si am fost contactat de o persoana care pretindea sa il ... (vezi toată discuția)