avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ICC bebe 2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ICC bebe 2

Buna seara.Revin cu o intrebare:sunt angajata la primarie ca asist personal de la 1iulie pana pe 9mai 2018 al copilului cu handacap grav,(am fost in crestere copil 3-7ani pana pe 15 iunie 2017)in martie urmeaza sa nasc.Voi intra in ICC bebe 2,dar cu primul copil ce se va intampla?Voi semna declaratie de optiune?
Ultima modificare: Joi, 13 Iulie 2017
mamy86, utilizator

Alte discuții în legătură

Icc vs asistent personal mamy86 mamy86 Pana pe 15iunie am ft in ICC3-7ani,copilul avand certificat gradul 1 cu asistent,de la 1iulie mi s a ft angajarea la primarie ca asistent pers cu cotract pana ... (vezi toată discuția)
Angajarea dupa icc 3-7ani mamy86 mamy86 Buna ziua,revin cu o intrebare:pe 15 iunie copilul face 7ani si mi se termina CIC 3-7ani.(Sunt si asistent personal al copilului)Copilul are handicap grad 1 si ... (vezi toată discuția)
Icc bebe 2 mamy86 mamy86 Buna seara.Sunt angajata la primarie ca asist pers la primul copil,pana in luna mai.La jum lunii martie urmeaza sa nasc bebe2.Am anuntat angajatorul ca sunt ... (vezi toată discuția)