avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Neonat cu probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Neonat cu probleme

Unde pot face o plangere pentru serviciile oferite de angajatele spitalului de urgenta mures?Fetita mea sa nascut la spitalul din mun.Reghin iar la nastere a inhalat lichid amniotit verde care a patruns in plamani iar doctori de acolo au pus-o intrun incubator si au tinut-o cu perfuzi cu un antibiotic care credeau ei ca se foloseste iar dupa ce au tinuto o zi si au vazut ca starea ei se agraveaza au cerut asistenta de la mures si a fost transferata la mures de urgenta,fata sa nascut la ora 8:30 iar transferta sa facut la 23:30 am fost acolo toata ziua si am vazut totul iar pe nevasta a tinut-o la fel sub perfuzii cu acelasi antibiotic dar a fost transferata abea dupa doua zile.Cand a ajuns la spital a ramas speriata,fetita a fost internata fara nici un diagnostic ca si cum s-ar fi nascuta fara probleme si cica nasterea a fost facuta la timp iar nevasta mea a nascut dupa doua saptamani de la data prescrisa ,a avut 3 zile de travaliu!Dupa internare la spitalul din mures care e unul din cele mai renumite spitale,i se da un pat gol doar cu salteaua care era invelita intrun cearsaf rupt si o perina iar celelalte aturi erau echipate coresunzator dar al ei nu iar la plecare de la reghi nevasta era sub antibiotic cuperfuzia in mana, la urcare in ambulanta iau scoso, a ajuns la spital la 12:10si pana la 13:00 au lasat-o in picioare langa pat ca cica sa ii aduc eu ca de acasa lenjerie pt pat ca sa se poata puna jos ia fiin taiata si cusuta jos,dupa ora 13:00au dus-o pe la analize pe jos pentru ca liftul e doar pentru personalul angajat si ea a trebuit sa urce trei nivele pe picioarele ei dupa care au tinut-o pe coridor 40 de minute pana sa o primeasca doctoru dupa care iar pe jos a mers la camera si a asteptat sa o duca la copil sa il alapteze ea ne mai putand sta pe picioare sa intins pe pat si cand a vazut-o au dus-o la copil dar au facut-o sa stea afara in picioare pe hol inca o ora asta sa intamplat de la ora 13:00la 17:00cand am ajuns eu si am adus tot ce trebuie si ce a cerut de acasa,eu am intrat cu greu pentru ca nu era orar de vizita si cu greu am reusit sai las plasa.Abea dupa ce am coborat eu jos a reusit si ea sa isi vada copilul!Deci de Miercuri 26.07 pana azi Vineri 28.07 mama nu a avut contact cu fetita!Cum e posibil asa ceva?Daca intru in spital si fac gura dupaia se comporta urat cu amandoua iar eu risc sa nu le mai vad pana la externare!Cu cine si unde as putea face o reclamatie care sa poata fi luata in considerare de cineva care sa aiba puterea de a face ceva?!

Alte discuții în legătură

Pot da în judecata un medic ginecolog? Dgeanina Dgeanina Bună dimineața! As vrea sa ma sfătuiți cum sa procedez sa dau în judecata un medic ginecolog?! Am 34 de ani, am o fetita de 10 ani adusa pe lume cu mari ... (vezi toată discuția)
Agresiune fizica premeditata nightstorm nightstorm Salut, sunt clasa a 12-a, major. Ieri am avut cateva clinciuri verbale cu o colega de clasa, clinciuri care au mai existat in trecut, acum 2 ani, dar doar ... (vezi toată discuția)
Batut bine de politisti Puyan Puyan In data de 15/16 noiembrie 2009 am fost solicitat de un prieten(fost coleg de clasa ) sa il duc pe el si inca 3 prieteni de ai lui in comuna pui jud hunedoara ... (vezi toată discuția)