avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Condiții de obținere prima de instalare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Condiții de obținere prima de instalare

Buna ziua,
dacă m-am înscris la Agenția teritorială de ocupare a forței de muncă la 1 august și mă angajez pe perioada nedeterminata, la peste 50 km, la 1 septembrie pot beneficia de prima de instalare de 12500 lei? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

În ce condiții se obține prima de instalare? LivioaraB LivioaraB Dacă m-am înscris la 1 august la Agenția teritorială de ocupare a forței de muncă, și mă angajez la 1 septembrie, pe perioada nedeterminata și la ... (vezi toată discuția)
Angajare persoana tanara somera-ce beneficii poate avea angajatorul?? frank09 frank09 Buna seara Ce beneficii poate avea un agajator care angajeaza pe perioada nedeterminata un somer in varsta de 26-27 ani absolvent de scoala profesionala?Cum ... (vezi toată discuția)
Somaj mnmnmn mnmnmn BUNA SEARA! Eu am fost somer din 06.01.2016. primind indemnizatie,apoi m-am angajat pe perioada nedeterminata din 23.02.2016. la peste 50 de km de ... (vezi toată discuția)