Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionarii MAPN
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionarii MAPN

Pensionarii MAPN(militari) fac parte din sistemul public de pensii sau din sisteme proprii de pensii?

Conform art.141 lit.b) din Codul fiscal - pensionarii MAPN snt scutiti sau nu de plata contributiei CASS?

Multumesc,
Pardon. Intrebarea se refera la contributia CAS.

Multumesc,

Ioana