avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Timbru de mediu - recuperare pentru masina vanduta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Timbru de mediu - recuperare pentru masina vanduta intre timp

Pot recupera taxa dacă am vandut auto recent? In ordonanta 52/2017 se specifica ca beneficiarii sunt contribuabilii care au achitat. Am copie dupa carte si talon.
Ultima modificare: Marți, 8 August 2017
ContSters436621, utilizator
da, puteti recupera
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns!
Av-SfabuAndra a scris:


Da, puteti solicita restituirea si daca ati instrainat autoturismul intre timp. Important este sa aveti actele necesare.


Si daca cea de la finante mi-ar spune ca nu se poate, eu ce argumente sa-i dau? (juridice..)
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Dobândă abuziva oug 52/2017 Catalin2906 Catalin2906 As dori sa adresez o întrebare unui avocat cu experiență în fiscalitate. Conform OUG 52/2917, restituirea taxei auto este însoțită de dobândă ... (vezi toată discuția)
Partaj,cine are dreptul? ioan_dumitru29 ioan_dumitru29 Buna ziua. Parintii sunt divortati de 12 ani. Nu sa facut partajul.Mai se poate cere partajul? Mi-a spus un avocat ca ar putea s aii revina mamei tot ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am urmatoarea intrebare, urmeaza sa divortez ca asta ... Florea2022! Florea2022! Buna ziua, am urmatoarea intrebare, urmeaza sa divortez ca asta isi doreste sotia... eu i-am prins telefonul ei si am facut poze la mesaje pe whats app ca are ... (vezi toată discuția)