Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Timbru de mediu - recuperare pentru masina vanduta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Timbru de mediu - recuperare pentru masina vanduta intre timp

Pot recupera taxa dacă am vandut auto recent? In ordonanta 52/2017 se specifica ca beneficiarii sunt contribuabilii care au achitat. Am copie dupa carte si talon.
ContSters436621, utilizator
da, puteti recupera
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns!
Av-SfabuAndra a scris:

Da, puteti solicita restituirea si daca ati instrainat autoturismul intre timp. Important este sa aveti actele necesare.

Si daca cea de la finante mi-ar spune ca nu se poate, eu ce argumente sa-i dau? (juridice..)
~ Conținut șters la cerere ~