avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Manager zonal vanzari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Manager zonal vanzari

Candidatul ideal
Studii universitare finalizate
Experienta minim 5 ani in domeniul vanzarilor
Abilitati excelente de comunicare, negociere, contractare si organizare
Cunostinte bune de planificare, control si raportare a datelor referitoare la activitatea de vanzare
Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii, atenţie distributivă, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie
Posibilitatea de a efectua o analiza corecta de piata (monitorizarea competitorilor si furnizorilor de solutii similare de pe piata)
Abilitati utilizare PC
Posesor permis auto Categ B
Descrierea jobului
Propunerea si punerea in aplicare a strategiilor comerciale in vanzari si tehnici de negociere raportat la regiunea alocata
Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor firmei, stabilirea de contacte noi si dezvoltarea unor relatii bune cu clientii strategici
Intocmirea de rapoarte cu privire la activitatea proprie de piata conform solicitarilor
Mobilizarea tuturor resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor/target-ului de vanzari
Identificarea nevoilor clientului si a oportunitatilor de vanzare
Oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor
Negocierea si semnarea contractelor
Prospectarea continua a pietei
Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
Monitorizarea, derularea şi finalizarea actului de vanzare;

Descrierea companiei
Companie cu capital integral privat ce activeaza in domeniul productiei maselor plastice, cu sediul in Bistrita,
CV-uri la adresa de mail goldplast@goldplast.ro
0263/228165

Alte discuții în legătură

Pot angaja manager marketing fara studii superioare? rocriss rocriss Buna ziua si La multi ani! Nu sunt sigura intr-o anumita privinta si am nevoie de parerile dvoastra in legatura cu angajarea unei persoane fara studii ... (vezi toată discuția)
Fisa postului-agent comercial ContSters124012 ContSters124012 Buna tuturor!sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor..am un model de o fisa a postului a unui agent comercial si am cateva dubii in legatura cu completarea ... (vezi toată discuția)
Fisa de post pentru manager comercial misstik misstik va rog imi puteti da raspuns pt intrebarea mea....imi trebuia la scoala pentru firma de exercitiu .:(..pe internet nu sunt asa concrete .Multumesc. (vezi toată discuția)