Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare carte de munca

Buna ziua, cum as putea recupera cartea de munca de la firma Maglificio Primavera Trade, in prezent radiata? Mentionez ca cei de la ITM Bucuresti si Satu Mare, precum si cei de la Arhivele Nationale nu m-au putut ajuta.
Mulumesc!
Unde e arhiva?
Mergeti la Registrul Comertului sj interesati-va cine a fost lichidatorul societatii. Apoi interesati-va la acesta unde se afla arhiva fostului angajator.
VALENTINA MITEA a scris:

Unde e arhiva?

Deocamdata, nu am reusit sa aflu. Voi merge la Registrul Comertului, asa cum a recomandat dl Cornel Vasile
artenealexandra, utilizator
Cornel Vasile a scris:

Mergeti la Registrul Comertului sj interesati-va cine a fost lichidatorul societatii. Apoi interesati-va la acesta unde se afla arhiva fostului angajator.

Cei de la Registrul Comertului au spus ca lichidatorul juridic este Conexpert Sprl- Constantin Ion. Am vorbit la telefon cu dumnealui si a precizat ca nu exista nicio arhiva de la aceasta firma si ca trebuie sa caut administratorul debitoarei.
Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie?
Tot cei de la Registrul Comertului va pot da detalii despre cine a fost administratorul societatii respective.