Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă fac contestație pentru amenda de permis expirat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă fac contestație pentru amenda de permis expirat pot plăti doar jumătate din cuantum?

Daca fac contestatie pt amenda de permis expirat pt a se da avertisment si nu castig in instanta,va trebui sa platesc suma integrala sau jumatate cum ar trebui platita in 48 de ore? Am primit amenda pt viteza avand 82km in localitate 580 lei si pt permis expirat 870 lei.
Admin, administrator
Din moment ce permisul era expirat ce anume doriti sa sustineti in contestatie?